Beth'tilac

Moderátor: Kamenitxania

Odpovědět
Ziriee

Beth'tilac

Příspěvek od Ziriee » stř 06. črc 2011 18:48:11

Obrázek
Beth’tilac
Beth’tilac je první boss ( a asi nejlehčí ) ve Firelandech.
Boj se celkem dělí na 2 fáze.
Obvykle se jde na 2 tanky , 3 healery a 5 dps ale podobné složení může také fungovat.
HP: 20,871,756(10 man), 62,615,268(25 man)
Enrage : Není


1.Fáze

Hned po nabrání se Beth’tilac stáhne nahoru do své pavučiny a začne raid hromadně kropit abilitou Venom Rain.
Venom Rain dává zhruba 15k damage každé 2 sekundy. Toto nepřestane dokud bude nahoře Beth’tilac sama.
Asi po 10ti sekundách slezou dolu žlutí pavouciObrázek(Cinderweb Spinner) kteří po Tauntnutí po sobě nechají červené vlákno.
Spinneři nedávají velký damage a útočí na náhodné hráče.Hráči můžou použít
vlákno aby se dostali nahoru k Beth’tilac.Jelikož je boj rozdělen ještě na „ty nahoře“ a „ty dole“ popíšu oboje zvášť.

Nahoře

Nahoru musí vždy jako první tank a healer ho následuje.Nahoře se nejvíce vyplatí damageři, kteří nemají silné AoE(plošky).
Zde bude Beth’tilac používat celkem 3 ability.
První je Ember Flare.Ember Flare dává zhruba 20k damage všem hráčům kteří jsou na stejné úrovní jako ona.
Druhá abilita je ObrázekMeteor Burn.Meteor Burn vytvoří meteorit(jak nečekané) který spadne na pavučinu a dá zhruba 40k damage každému
kdo bude stát tam kam dopadne.Po dopadu se ještě vytvoří ohnivá ploška , takže v tom taky nestát.
Třetí a nejdůležitější abilita je ObrázekSmoldering Devastation.Beth’tilac použije tuto abilitu za 1. Fázi celkem třikrát a to vždy když její energie klesne na nulu.
Smoldering Devastation dává asi 400 000 damage všem v horní části pavučiny.Hráči proto musí skočit dolů kruhovým otvorem uprostřed pavučiny
(nedá to žádný damage , klidně vás to snese na zem).Hned po docastění Devastace začne opět kropit raid dokud někdo za ní nahoru opět nevyleze.
Tento cyklus se opakuje 3x.

Dole

Dole je to o zvládání addů a je tu potřeba AoE damage.
Celkem se objevují 3 typy addů.
Spinnery nemusím vysvětlovat.
Další jsou ObrázekCinderweb Spiderling.Ti se budou snažit dorazit k dronu aby je sežral proto musí být co nejrychleji zplošněni.
Další addi jsou ObrázekCinderweb Drone.Drone má 2m hp a musí se zabít , ale nemají prioritu.Spawne se vždy jeden.Droni se kitují co nejdál od Spiderlingů.
Dron má 3 ability.
První abilita je Consume.Když se k dronovi dostanou Spiderlingové tak je dron sežere.Za každého sežraného si obnoví 20% hp a zvýší damage i rychlost pohybu o 20%.
Druhá Abilita je Burning Acid.Toto dává zhruba 20k damage a je to na náhodný cíl dole.
Třetí abilita je ObrázekBoiling Splatter.Splatter dává zhruba 65k damage do frontální kóny tzn. Otočit drona od raidu.
Ještě jedna věc k dronu.Droni mají také energii a když jim dojde začnou ji vysávat z bosse.Proto musí zemřít dřív než jim dojde a nesmí se k nim dostat pavoučci.

2.Fáze

Hned po docastění třetí Devastace Beth’tilac sleze dolu.Tato fáze je typu zab to co nejrychleji můžeš.
Také by neměli být naživu žádní addi v této fázi.
Beth’tilac používá v této fázi 2 ability.
První je ObrázekThe Widow’s Kiss.Toto dává na momentálního tanka a způsobuje to , že nakažený bude jednak kolem sebe dávat ohnivé AoE a také to znižuje
healing o 10% každé 2s po dobu 20s.
Druhá věc je Frenzy.Frenzy jí zvyšuje damage o 5% za stack(takový pomalý enrage).
Jinak Ember Flare pořád používá a ačkoliv je v Dungeon Journalu napsané , že má abilitu Consume tak tam žádní pavoučci na sežrání nemá(neověřené).

To bude asi k Beth’tilac vše.:)
Naposledy upravil(a) Ziriee dne stř 31. srp 2011 23:08:36, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Yaaya
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

Re: Beth'tilac

Příspěvek od Yaaya » úte 02. srp 2011 16:26:35

poznatek pro heal:
v kombinaci AoE,AoE,ST healeři je výhodné poslat nahoru s tankem jednoho z AoE healerů. co tím chce básník říct? paladin a discopriest NEJSOU vhodní na heal nahoře (šaman tam je ideální). druid v každém případě dole.

vysvětlení: tank healer už teď může být jakákoliv classa. jde o to, aby nahoru šel healer, který nahoře udrží tanka a po seskoku plácne pod všechny AoE heal. dole se totiž healuje podstatně líp direct healama => paladina, discopriesta nechat dole. ve dvandě rozdíl na raid hps cca 5k (padouch nahoře 12k, dole 14k5; já dole 12k, nahoře 15k). o Jaafikovi se nemá smysl bavit. ten si dole točí trochu jinou ligu a mana mu nedochází.

!!!nezapomínejte, že jde healovat i po cestě nahoru po laně a to nejen instanty. i když je tank už nahoře, dá se efektivně healovat i po cestě!!!

pro resto šamany:
během 3. vylezení nahoru je dost času tlouct pavouka LB a jít do druhé fáze s 90% many (telluric currents NUTNOST). při správném použití fire elementála na začátku 2. fáze jsem natloukl na pavoukovi 800k dmge (4% jeho HP) a je to strašně znát. na začátku 2. fáze nechte healovat ostatní healery a sypejte LB.
Obrázek

Uživatelský avatar
tharkun
Příspěvky: 161

HC Beth'tilac

Příspěvek od tharkun » čtv 02. úno 2012 17:28:05

HC Beth'tilac


video: https://www.youtube.com/watch?v=CbtAjBnmkTw

1) Změny oproti normálu
Droni budou castit občas nový spell :!: Fixate na náhodného hráče. Znamená to, že Dron bude útočit na onoho vybraného hráče po dobu 10 sekund a bude ignorovat všechny ostatní, včetně tankova tauntu. Během těchto 10 sekund však Dron dává o 75 % menší damage.

Spinneři (ti visící pavouci, co se musí stahovat dolů) mají také novou abilitu s názvem :!: Fiery Web Spin. Když zůstanou spinneři dlouho viset ve vzduchu (nikdo je netauntne), tak zacastí tuhle abilitu na náhodného hráče a ten dostane stun (bude smotaný do pavučiny) na 25 sekund a nedá se to ničím přerušit. :lol:
Pozn. Pravděpodobně mohou tuhle abilitu castit, i když jsou už na zemi a tak se musí rychle zabít.

:!: Engorged Broodling je nový typ addů, kteří se budou objevovat pravidelně během celého boje. Zaměří se vždy na náhodného hráče a k tomu začnou sprintovat velkou rychlostí. Když k hráči doběhnou na melee range, tak vybuchnou a dají 42 500 nature damage do okolí 8 yardů. Zároveň zůstane na zemi louže, ve které nesmí nikdo stát, jinak umře. (Don't stand in the fire.)

2) Provedení
Změny v taktice oproti normálu se objevují pouze v první fázi a to jen na zemi.

Drony je dobré tankovat po celý boj uprostřed dolní platformy a držet je tam po celý boj.

Nejdříve se musí zabít Spinneři, potom až Droni. Spinnerů se tam bude objevovat celkem dost a tank (+ další classy s tauntem) je musí rychle postahovat dolů. Spinneři se pak musí za zemi rychle zabít, aby nedávali ty 25 sekundové stuny na lidi.

Když se Dron zafixuje na nějakého hráče (pomocí ability Fixate), tak se musí onen hráč držet uprostřed platformy. Dron dává do přes fixate malý damage, tak by to měl v pohodě přežít.

Nový addi Engorged Broodling vylézají ze stejných děr jako Spiderlingové a ve stejný čas. Broodlingům (jsou to takoví zvětšení Spiderlingové) se musí chodit do cesty, nejlépe hned na okraji platformy, než stačí někam doběhnout. Tuto práci si vezmou na starosti rangedka, která zabíjí Spiderlingy.

-----------------

Jedno DPS, které leze na začátku boje nahoru za Betynou, zůstává po prvním Smoldering Devastation dole a pomáhá s addy.
Naposledy upravil(a) tharkun dne pon 06. úno 2012 14:03:31, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
trasha
Příspěvky: 744
Bydliště: Praha

Re: Beth'tilac

Příspěvek od trasha » pát 03. úno 2012 0:46:07

Doplním z praxe:

Spinneři - musí se skutečně tauntovat co nejrychleji a pak domlátit

Broodling - ten se nezabíjí ani nezpomaluje (ani to nejde), prostě vyleze z díry a utíká na náhodný cíl. Určený hráč, který zabíjí Spiderlingy má za úkol zároveň nabíhat do cesty Broodlingům. Ti na kontakt vybouchnou a nechají po sobě hnědé kolo (dmg + zpomalení). S tímhle určeným člověkem běhá kus pozadu healer, který jistí případné proběhnuvší Broodlingy. Nejlepší classa na tuhle práci je Hunter - AoE dmg a zpomalení Broodlingů a zároveň vysoká mobilita při narážení do Broodlingů. Dá se zahrát i s Frost DK, Boomkinem, SPriestem, FMágem.

Nahoru k Beth se dá poslat kromě tanka a healera ještě 1-2 DPS, které po burstu odchází pomoct dolu (retrina, enha shaman, arcane mág). Hlavně při prvním výlezu je dole ještě celkem klid.

Na druhou fázi je dobré určit pořadí raid/heal cooldownů.
ex-Trasha

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host