Valiona a Theralion

Moderátor: Kamenitxania

Odpovědět
Phaet

Valiona a Theralion

Příspěvek od Phaet » pát 17. pro 2010 13:01:34

Jedná se o boj se dvěma draky, kteří sdílejí život. Během celého boje se střídají - jeden z nich je na zemi, druhý ve vzduchu. Kromě života sdílejí také threat, ale během střídání se jim neresetuje. Každý z těchto draků má svoje vlastní ability, které používá když je na zemi nebo ve vzduchu. Na draka, který je ve vzduchu se nedá útočit, proto se boj soustředí vždy na draka, který je na zemi. Celý tento boj není tzv. "DPS race", spíše je důležité si dávat pozor na různé ability, které každý z draků používá tak, aby nikdo neumřel a healeři měli dostatek many na celý průběh boje (tj. aby lidé zbytečně nedělali bejkárny).

Hodnoty (damage, heal absorb) uvedené v tomto článku se vztahují na 10-man verzi. Při 25-man jsou tyto hodnoty vyšší.

HP
32,209,000 (10-man)
97,000,000 (25-man)

Složení raidu
1x Tank
3x Healer
6x DPS

Ability - Valiona

Blackout (pouze když je na zemi)
Valiona hodí na náhodného hráče DoTku, která když je odstraněna přes dispell nebo skončí po 15 vteřinách, tak udělá AoE damage (250,000 shadow damage) do všech hráčů, kteří jsou v okolí. Pokud zůstane hráč s DoTkou sám, nemá šanci přežít (v podstatě je to instant smrt). Zároveň tato DoTka absorbuje 20,000 healu na hráčovi.

Jak na to?
 • Určit jednoho hráče z ranged DPS, ke kterému se budou všichni sbíhat (včetně hráče, který má Blackout)
 • Určit jednoho hráče, který bude provádět dispell (až budou všichni u sebe!)
 • Je důležité toto provést rychle, protože mohou přijít další ability (především od Theraliona ze vzduchu)
 • Raid by měl být vyléčen tak, aby AoE damage při dispellu Blackoutu nikoho nezabila (250k / 9 = cca 28k damage do každého hráče, mimo tanka)
Devouring flames (pouze když je na zemi)
Valiona se obrátí na náhodného hráče a bude kouzlit 3 vteřiny dech (cca 100,000 shadow damage, čím je hráč dále, tím méně dostává, ale i tak je to dost). Velice důležité je utéct pryč, ideálně za bosse. Tento dech má cca 180 stupňů rozsah. Potom se vrátit na původní místo.

Obrázek

Twilight Meteorite (pouze když je ve vzduchu)
Debuf na náhodného hráče, který exploduje po 6 sekundách a dělá 146,250 až 153,750 shadow damage do hráčů v rozsahu 8 yardů. Viz. taktika boje níže.

Deep Breathe (pouze když je ve vzduchu)
Podobně jako dech u Onyxie, když je ve vzduchu a dělá tento dech přes místnost (tedy jeskyni). Dělá v okamžiku, kdy přistává ze vzduchu na zem (tj. vyměňuje se s Theralionem).

Ability - Theralion

Engulfing Magic (pouze když je na zemi)
Theralion hodí na náhodného hráče tento debuf, který trvá 20 vteřin. Všechna damage, kterou hráč udělá nebo heal, který udělá se vrací jako damage tomuto hráči + všem ostatním v rozsahu 10 yardů. Toto se vztahuje i na DoTky a HoTky (i ty, které už na bossovi / hráčovi jsou) !

DPS = přestat mlátit
Healer = pokud možno přestat léčit

Fabulous Flames (pouze když je na zemi)
Vytvoří fialovou viod zónu pod náhodným hráčem (většinou ranged DPS), která dává 10,725 až 11,275 shadow damage každou 1 vteřinu. Pryč z této void zóny!

Dazzling Destruction (pouze když je ve vzduchu)
Tato abilita udělá vír na zemi pod hráčem, ze kterého je nutné do 5 vteřin utéct. V případě, že hráč neuteče, dostane se do tzv. Twilight Zone, která je mimo prostředí bosse a ostatních hráčů. V této zóně se pak musí hráč dostat k portálu, který mu umožní návrat ostatním. Během cesty k tomuto portálu musí ovšem dávat pozor, aby nebyl zasažen fialovými "míčky". V případě, že se dostane k portálu a klikne na něj bez toho, aby ho zasáhl tento fialový míček, pak se dostane zpět k ostatním. V opačném případě umře.

Poznámka: S touto ability souvisí achievementem Double Dragon.

Twilight Blast (pouze když je ve vzduchu)
Theralion vybere náhodného hráče a na toho zakouzlí tuto ability, která dává 19,500 až 20,500 shadow damage do všech hráčů v dosahu 8 yardů. Pro je dobré mít rozestup (během fáze kdy je Theralion ve vzduchu).

Průběh boje - taktika

Fáze 1 = Valiona na zemi, Theralion ve vzduchu
Fáze 2 = Theralion na zemi, Valiona ve vzduchu

Boj začíná s Valionou, Theralion odletí do vzduchu, pod 90 vteřinách se vymění.

Fáze 1
 • Všichni mají rozestup kolem bosse.
 • Použít HERO, protože je zde méně pohybu.
 • Obrací-li se Valiona do raidu = pravděpodobně bude "Devouring flames", tj. všichni za bosse.
 • Po dvou Blackoutech / Devouring flames udělá Theralion Dazzling Destruction a vymění se (nastane fáze 2).
Fáze 2
 • Rozdělit se do dvou skupin (ranged / melee), protože když Valiona použije Twilight Meteorite, tak se damage rozdělí do všech ve skupině.
 • Hráč, který má Engulfing Magic odběhne pryč od své skupiny.
 • Při "Fabulous Flames" se posune celá skupina jedním směrem.
 • Některý hráč sleduje Valionu až bude kouzlit Deep Breath (pokud to nebude hlásit DBM). Hlásí ostatním v raidu, že to nastává a kde (následně bude Valiona bude přistávat na zem a bude opět fáze 1).
Video
http://www.youtube.com/watch?v=B5cMn4dEy2M
http://www.youtube.com/watch?v=280cUwlzlOg

Hlášky bossů při událostech

Valiona

Intro - You are worthless Theralion!
Blackout - Enter TWILIGHT!
Deep Breath - Theralion! I will engulf the Hallway! Cover their escape!
Killing a player - Breathe your dying breath!
Death - At least Theralion dies with me...

Theralion

Intro - How dare you call me worthless?! You will see why I am mother's favoured child!
Dazzling Destruction - You are not the boss of me Valiona! I will engulf as I please!
Engulfing Magic - Bare your SOUL to me, mortal!
Killing a player - Writhe in AGONY! / Theralion cackles maniacally. / There is no escape from the fury of the Twilight Flight!
Death - I knew I should have stayed out of this...

Odkazy

http://www.wowwiki.com/Valiona_and_Theralion
http://www.tankspot.com/showthread.php? ... -Theralion
http://wow.joystiq.com/tag/valiona-and-theralion/

Phaet

Re: Valiona a Theralion

Příspěvek od Phaet » stř 22. pro 2010 10:15:25

*** Rezervováno pro případný přehled změn.

Athanrus
Příspěvky: 9
Bydliště: Svit

Re: Valiona a Theralion

Příspěvek od Athanrus » pon 03. led 2011 9:41:45

Tak včera som sa s Guildou v ,,progress run,, dostal aj k tomuto boju. Prvá fáza je vskutku ľahká a po pár pokusoch (u nás tak 6x Wipe :lol: Hlavne na BlackOute nás trochu potrápil) sa dá nacičiť s prehľadom.

V druhej fáze to už bolo o poznanie horšie. Ľudia strácali trpezlivosť, a keďže to bol potom už len HALF/GUILD run :( čakanie na nových DPS do raidy sa stávalo pravidelnosťou (darmo nie sú z guildy nie sú trpezliví) Túto fázu sa nám nepodarilo prejsť aj keď aj tu to vyzerá dosť jednoducho. Hlavne si tí ktorí mali na sebe Twilight Blast nedávali pozor a stále pri svojom bezhlavom pobehovaní (namiesto rozostupov na 10 yardov alebo odbehnutiu mimo ostatných hráčov) po bojisku dali kill niekomu zo svojich spoluhráčov :(

Čo sa healovania týka, tak sa mi tento boj až tak ťažký na healing nedzá. ;)

Uživatelský avatar
Rozverná
Příspěvky: 973
Kontaktovat uživatele:

Re: Valiona a Theralion

Příspěvek od Rozverná » stř 26. led 2011 12:21:03

Malý doprovodný "vobrázek" :)
deepbreath.jpg
deepbreath.jpg (80.79 KiB) Zobrazeno 5833 x
Toto znamená, že Valiona vydechne 3x, pokaždé do jiné části místnosti, červenýma čarama rozděléné na 3 části...raid se dívá nahoru a přesune se pokaždé do části, kam dech nejde :)
Asparuch lvl 100,Rozverna lvl 100, Rozverná lvl 100, Kvotthe lvl 100, Aledka lvl 100, Stromovous lvl 100, Dáreczech lvl 100, Rozverka lvl 100, Rozvera lvl 36, Mnata lvl 61

Uživatelský avatar
Rozverná
Příspěvky: 973
Kontaktovat uživatele:

Re: Valiona a Theralion

Příspěvek od Rozverná » pát 04. úno 2011 13:07:24

Jedno z nejlepších videí na tento fight:Zvláště upozorňuji na taktiku do druhé fáze, kdy se raid opravdu rozdělí pouze na dvě části, melee + tank a ve druhé skupině se pohybují všechna rangedka...
Ještě si to pořádně projdu, ale celkem se tak zamezí, aby někdo s Engulfing Magic na druhé strně draka odběhl daleko od raidu/healu a v případě meteoru nestihl doběhnout k žádné ze skupin...
Asparuch lvl 100,Rozverna lvl 100, Rozverná lvl 100, Kvotthe lvl 100, Aledka lvl 100, Stromovous lvl 100, Dáreczech lvl 100, Rozverka lvl 100, Rozvera lvl 36, Mnata lvl 61

Uživatelský avatar
Rozverná
Příspěvky: 973
Kontaktovat uživatele:

Re: Valiona a Theralion

Příspěvek od Rozverná » pon 07. úno 2011 23:24:32

Jeden z nejlehčích fightů hned po červíkovi, když lidi nedělaj blbosti a soustředí se, tak se snad ani nedá umřít...Jenže lidi se nesoustředí. 8-) BTW enrage za 10 minut.
Tankuje se Valiona uprostřed místnosti, na Blackout se začne sbíhat 2sec před castem, 2 healy tam neběží a healují raid, jinak se seběhne celý raid, ihned po shození pryč.
Devouring Flames ZA Valionou se objeví mihotavá záře, dech jde na opačnou stranu všichni stojí za ní...je tam opravdu cca 3sec, takže kdo nestihne doběhnout, stojí blbě, pokud to zopakuje podruhý, je to skoro bez odpustků.
V přechodové fázi se raid pohybuje pokud možno pohromadě rozvážně jedním směrem tak, aby neměl plnou místnost fialových vírů, odkud je pak leckdo přenesen do twilight realmu. Stačí popoběhnout ze středu víru těsně za okraj, nechat draka ať hodí pod vás další vír, opět popoběhnout a je to v pohodě....Theralion poté vycastí fialovou kouli směrem do středu víru, vždy dvě a dvě, kdo ještě ve víru stojí, je přenesen do druhého realmu, kde se musí vyhnout světýlkům a doběhnout k portálu a kliknout. Takto nakliklý portál ovšem každému dalšímu ZMIZÍ!!!, neběhat prto všichni k jednomu.
2. fáze raid rozdělen na skupinu melee a skupinu ranged, kvůli Metoritu se tyto dvě skupiny drží každá pohromadě.

Engulfing Magic /Theralion na zemi/ Nad hlavou hráče dělá veeeelký X. Je tam chvilka na odběhnutí, než to začně bouchat do raidu, kdo nepochopí napoprvé, napodruhé je na pohlavek. Když jsem pozoroval na sobě, po odběhnutí to bouchlo až poté, když jsem cokoliv zacastil...Pokud jsem měl na tankovi HoTky, bouchalo to pořád, jinak po castu Riptide jedna rána, pak nic dokud jsem nedocastil třeba velký heal...

Fabulous Flames /Theralion na zemi/
Castí style "otáčím se na někoho a prsk void zónu na zem"...Už v okamžiku, kdy se otáčí, se raid pohybuje třeba proti směru hodin...Pokud to někdo nezvládá a vybíhá až ve chvíli, kdy je void zona na zemi, měl by si nechat vyšetřit reflexy.

Twilight Meteorite /Valiona ve vzduchu/ Pokud někdo s veeeeelkou šipkou nad hlavou začně utíkat od raidu, bez milosti zastřelit. U této osoby se všichni ve fázi dvě mačkají, společně vybíhají z void zóny jedním směrem a vůbec jsou všichni pořád spolu...

Na Deep Breath od Valiony ve vzduchu stačí JEDEN člověk, kdo bude hlásit ne odkud castí, ale kam se poběží...Ne jako u nás, kdy dva lidi volali "na střed", někdo volal "kraj" a člověk nevěděl pokud se sám nepodíval, kdo oznamuje kam běžet a kdo oznamuje kam bude castit. Zbytečný chaos.

Fáze se pravidelně střídají, první má 90sec, druhá 150.

Pokud je někdo stále "clicker", ať si urychleně nabinduje a nekazí hru, tady to docela pomáhá, dívat se na celou obrazovku a nesjíždět očima na action bar, jenom pro nakliknutí nějaké ability...Jako heal šmějdím jen vpravo dolu na VuhDo myší, odzoomováno skoro na max a dá se to, pokud někdo říká, že to na monitoru nevidí co se děje, že se drak otáčí atp, tak kecá 8-)

Celkově mi tenhle fight moc nevyhovuje, ztrácím čas neustálým, leckdy zbytečným popobíháním, jak mi skoro neustále pípá /range check, pořád kontroluji, u koho zase stojím, nakonec se to naakumuluje počítám tak zhruba na minutu z celkového času, kdy nedělám nic jen popobíhám, což by vysvětlovalo ty mizerný výsledky v healing done :/ K čemu mi potom je, že jinak mám naprostý přehled, co se děje, kdy se drak otáčí a kam castí.
Stejně jako je Homir nešťastný z těch svých wipů, já jsem extrémně skleslý z mého healu.

BTW celý tento fight je noční můra hlavně pro resto šamíky, kteří od wotlk dojíždějí na jakýkoliv movement fight...
Spiritwalker Grace je nejstupidnější spell co Blizz navrhl, během 7+min boje můžete 2x 10sec castit za běhu. Výsměch.
Standartní situace po přechodu do 2. fáze, začnete castit pod jednu ze skupin Healing Rain, obnovíte na tankovi Riptide a začnete s dloooouhým /občas kratším/ castem velkýho healu /crit za +- 20!!! - 30k(málokdy), opět nic moc, ale ejhle, v půlce castu přerušit a popoběhnout a pokud mají meleečka štěstí, tak 3x i 4x za sebou jde zóna na vás ve skupině ranged, takže za půl minuty v podstatě stačíte hodit jeden dva HR, Riptide a sem tam Healing Surge :/ No a pokud máte to štěstí na Engulfing Magic, zaběháte si daleko víc...


Takže předem se omlouvám Dvandě, ale teď po patchi budu ještě rychleji bez many, Mana Tide Totem bude stát za ho*no, Tremor budu moct dávat jen jednou za minutu na 6sec a Chain, který už nikdo nepoužívá protože je drahej, "zúčinní" o 10% aby se neřeklo.(což znamená tak + 300-800 life per person po skoku) Nerfnou Purge i Cleanse a celkově tak opět o kousek hlouběji zadupou toto ve vanile milované povolání...
Asparuch lvl 100,Rozverna lvl 100, Rozverná lvl 100, Kvotthe lvl 100, Aledka lvl 100, Stromovous lvl 100, Dáreczech lvl 100, Rozverka lvl 100, Rozvera lvl 36, Mnata lvl 61

Uživatelský avatar
Uaxík
Příspěvky: 511

Re: Valiona a Theralion

Příspěvek od Uaxík » čtv 17. úno 2011 15:52:13

Rozverná píše: Pokud je někdo stále "clicker", ať si urychleně nabinduje a nekazí hru, tady to docela pomáhá, dívat se na celou obrazovku a nesjíždět očima na action bar, jenom pro nakliknutí nějaké ability...Jako heal šmějdím jen vpravo dolu na VuhDo myší, odzoomováno skoro na max a dá se to, pokud někdo říká, že to na monitoru nevidí co se děje, že se drak otáčí atp, tak kecá 8-)
sry za offtopic: nejsme nějaká HC guilda, ale stejně bych dal povinně všem raiderům zákaz klikání (kromě healerům, kteří klikají na target healu), myš má sloužit na pohyb, na abitity máte klávesnici - po chvilce tréninku víte kde přesně co máte a už nikdy nebudete chtít na nic klikat. Když budete hrát tímto způsobem, budete hned o jednu až dvě třídy lepšími hráči. Taky jsem kdysi klikal... a stál kde jsem neměl, pozdě reagoval atd... Prostě koukáte víc kam kliknout než na to se děje v raidu a to bývá fatální.

Např. já mám: na klávesnici/tlačítkách myši všechny ability používané v boji kromě ress peta, zavolání peta, potionů a lock šutru, myší se hýbu dopředu (2 "hlavní" tlačítka), otáčím kameru/postavu (levé/pravé), dělám úkroky - kolečko mé logitech G9x má tlačítka do strany, zmáčknutí kolečka couvání, koulení kolečkem na oddaléní kamery, na další tlačítka myši mám nabidované některé ability...

mít správně nastavené a vyladěné ovládání jé základ toho být dobrým hráčem, lepší strávit celý večer nastavováním než X večerů být viníkem wipů celé skupiny....
Obrázek

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host