Koloseum - Twin Valkyrs

Postavte se nejobávanějším soupeřům v Northrendu

Moderátor: Kamenitxania

Odpovědět
Uživatelský avatar
trasha
Příspěvky: 744
Bydliště: Praha

Koloseum - Twin Valkyrs

Příspěvek od trasha » úte 04. srp 2009 10:09:41

Přehled abilit a loot list

Videa: Boj vypadá celkem jednoduše - nastoupí 2 valkýry, jedna s bílýma křídlama, jedna s černýma. V aréně je několik míst (taková nepohyblivá mlha), které dávají buď černou nebo bílou esenci (buff). Do černý útočí půlka party s bílou esencí, do bílý valkýry zase druhá půlka s černou esencí. Po místnosti dál poletují černá a bílé obláčky, když chytnete stejnou barvu, jakou máte esenci, tak je to buff na zvýšení dmg, jinak je to pro vás dmg - takže vyhýbat se té druhé barvě. Občas každá z valkýr castí nějaké velké AoE a hra vás upozorní, že je potřeba switch essence - to znamená doběhnout k barevné mlze a vzít si tu druhou esenci, než co máte.
ex-Trasha

Urocissa
Příspěvky: 318

Re: Koloseum - Twin Valkyrs

Příspěvek od Urocissa » úte 15. zář 2009 12:45:34

Valkýry včera neměly svůj den a naší skupině, rozjeté z hladkého průchodu VoA, dlouho neodolávaly. Popíši stručně jak na ně:

Instance vypadá tak, že bojujete s dvojčaty Valkýr, bílá 'Fjola Lightbane' a černá 'Edyis Darkbane'. Ve čtverci (chtěl jsem napsat v rozích, ale vzhledem ke kulaté místnosti...) jsou zde rozmístěny dva bílé a dva černé porty, které vám mění esenci. Skupinu je třeba rozdělit na dvě skupiny, každá s jedním tankem a podobným dps složením. Každá skupina si pak veme esenci opačnou barvě valkýry, se kterou bude bojovat. Esence zvyšuje damage opačné barvě, ale i damage taken od opačné barvy, takže bacha na tanky (pozn. je možné, aby si tank vzal esenci stejné barvy, aby nedostával velkou damage, ale zřejmě tím bude dělat i malé aggro, takže jsme tuto variantu zavrhli).
Valkýry se tankují mezi dvěma zadnímy porty, černá u černého a opačně, ať můžou melee a tank rychle přepnout esenci (viz dále). Mají sdílené HP, takže damage do jedné ubírá život oběma. Po aréně lítají bílé a černé orby, ty opačné barvy vás zraňují, ty stejné barvy se stackují a po dosažení 100% vám dají buff Empowered Light/Dark, způsobující 100% zvýšené damage opačné barvě. Je dobré to sbírat.

Teď to nejdůležitější, valkýry zde mají dvě hlavní ability, na které je nutné ihned reagovat:
1. Light/Dark Vortex - dává po dokouzlení (8s) velkou aoe damage po dobu 5ti sekund opačné barvě. Je třeba okamžitě změnit esenci na barvu valkýry, která toto kouzlí (jinak řečeno, mění esenci skupina přidělená této valkýře)! Je dobré se už během kouzlení přesunout k portu vaší původní esence ať po dokouzlení můžete ihned přepnout zpět a pokračovat v boji...
2. Shield of Lights/Darkness (štít, absorbující určitou damage a znemožňující interupt) následované kouzlem Twin's Pact (cast 15s, vylečí valkýry o 20% max HP) - zde je potřeba okamžitě všechnu damage soustředit na valkýru se štítem (hráči z druhé valkýry by měli přepnout esenci), co nejrychleji ji štít shodit a okamžitě přerušit cast toho healu. Pokud se valkýry doléčí, už je pravděpodobně nedáte do enrage.
My jsme to sice nedělali, ale asi by šel dát heroism v momentě, kdy jsou všichni na jedné valkýře (při štítu), a zůstat na ní, dokud heroism neskončí. Rozhodně ale dát heroism těsně po nějaké z abilit (kvůli běhání) a v momentě, kdy má co nejvíce dps buff na zvýšenou damage (ale není podmínkou ke zdolání instance na normální obtížnost, uvidíme v hc...).

Tolik ve stručnosti a přeji příjemné chvilky s "holkama" ;)
Ten kdo zná svého nepřítele i sebe, nebude v nebezpečí, ani kdyby svedl sto bitev. - Sun Tzu

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host